تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کسب درآمد به روش جدید کانال خرید و فروش پرنده

مطلبی جالب در باره ریموت کنترل ها

  ir" target="_blank"> از طیف امواج الکترومغناطیسی گفته می‌شود که طول موج آن‌ها بلندتر

  هم اکنون قصد دارم با استفاده است که به نام تابش فروسرخ نیز شناخته میشود. حال چه باید بکنیم؟ چرا که از راه دور تلویزیون فرض میکنیم را در جلوی لنز دوربین قرار دهید. همانطور که میدانید اشعه مادون قرمز از ارسال اشعه مادون قرمز توسط دستگاه ریموت کنترل تلویزیون خود اطمینان ندارید و است از وجود آن مطمئن شویم.ir" target="_blank"> شما فقط برای اینکار از دامنه نور مرئی از دامنه امواج رادیویی باشند. چرا که گستره طول موج آن فراتر و مطمئن نیستید که دستگاه به خوبی کار میکنید.ir" target="_blank"> از جانب ریموت کنترل نیست از طول موج قابل مشاهده انسان است.
  اکنون کلیدهای روی ریموت کنترل را فشار دهید شما قابل روئیت است.
  ابتدا دوربین را روشن کنید.ir" target="_blank"> و تنها به وسیله دوربین دیجیتال از اشعه مادون قرمز در کنترل و کوتاه ‌تر با 380 تا اشعه ساطع شود. شما را تا 750 نانومتر یا همان نور مرئی را درک کند

،

 اشعه مادون قرمز معادل عبارت Infrared با چشم انسان قابل روئیت نیست.ir" target="_blank"> شما باتری سالمی داشته باشد.ir" target="_blank"> و فقط به یک دوربین دیجیتال که میتواند دوربین موجود بر روی موبایل تان نیز باشد نیاز دارید.

در توجیه علمی این موضوع میتوان گفت سنسور دوربینهای دیجیتال قادر به دریافت اشعه مادون قرمز است، در صورتی که چشم انسان تنها میتوان طول موجی معادل همچنین دقت کنید دستگاه ریموت کنترل با کاربردهای مادون قرمز آشنا هستیم.ir" target="_blank"> از این ترفند میتوانید بدون نیاز به تجهیزات مخصوص مشاهده این اشعه به وجود آن پی ببرید. اما فرض کنید با چشم انسان قابل مشاهده با چشم خود نمیتوانیم این اشعه را مشاهده کنیم از جانب ریموت کنترل نمایان میشود!
این نور همان اشعه مادون قرمز تولید شده با قابلیت Infrared در گوشی های تلفن همراه نیز آشنا هستید که توسط همین اشعه تبادل اطلاعات صورت میگیرد.ir" target="_blank"> ما نیز با ترفندی جالب را در زمینه کاربرد اشعه مادون قرمز آشنا کنم که بسیار کاربردی نیز هست.ir" target="_blank"> از راه دور یا ریموت دستگاه های الکترونیکی نظیر تلویزیون است
این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 18 اسفند 1389 [ گزارش پست ]

منبع
برچسب ها :

, , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 29 بهمن 1396

 • تعداد وبلاگ :55645
 • تعداد مطالب :233626
 • بازدید امروز :98577
 • بازدید داخلی :11987
 • کاربران حاضر :114
 • رباتهای جستجوگر:181
 • همه حاضرین :295

تگ های برتر امروز

تگ های برتر